Svátek má: Michal

Komentáře

Jiří Vyvadil

právník a politik

Roztrhejte tu zprávu ÚVN. Je to jen cár papíru…

Takhle nějak jsem si představoval Únor 1948,...

...když na po mrtvici nemocného prezidenta Beneše nejprve naklusala smečka kolem Gottwalda a následně milicionáři obšancovali přístupové cesty k Hradu, aby se k prezidentovi nikdo přátelský nemohl dostat, aby podepsal. Dnes policie ve spolupráci s Koudelkovou BIS, který už si je jist slavným návratem do rozdělené práce už společně s NCOZ stíhají kancléře Mynáře a spol. a nová vládní většina s celým Senátem a náhle ke všemu ochotnému končícímu premiérovi dává najevo, že Zeman už skončil.

Objektivně, bude-li hlasovat Senát, bude to tam zřejmě s výjimkou hlasu J. Doubravy znít jako nadšené ano pro zbavení pravomocí prezidenta a ve Sněmovně to v každém případě budou hlasy pravicové koalice, nesouhlas SPD a v lepším případě spíše jen pouhé zdržení se hlasování u poslanců ANO, možná se někteří odvážlivci najdou. Ale odstranění Vondráčka z možnosti býti místopředsedou, protože se odvážil konverzovat s prezidentem a drze tak potvrdil, že pan prezident žertoval, když přece lékaři řekli, že není schopen žádné činnosti, tak tím narušil zřejmě nějaké dohody…

Bude to morální selhání české politické reprezentace. A na pomyslném těle dočasné politické mrtvoly prezidenta budou křepčit Fiala a spol.

Co je ovšem až tragikomické, že u každého obyčejného zloděje, u kterého se byť náznakem objeví možnost, že nemá v pořádku duševní stav se obratem provádí znalecký posudek znalcem z oboru psychiatrie. Ne žádný specialista na játra, krevní oběh, nohy či zuby, srdce a já nevím co ještě, ale základem toho, že člověk je člověkem jsou rozpoznávací a poznávací schopnosti a ty čurologové rozpoznat nemohou a ani nesmějí.

Základem toho, zda může vykonávat prezident svou funkci je, zda způsobem nevzbuzujícím pochybnost projeví svou právní a tím i politickou vůli. To v celé té komis a není jasné kdo v ní byl posoudit neumí. Zda jeho perspektiva je v otázkách nemoci jater se špatnou prognózou jistě není veselá, ale je irelevantní. Jestli má zemřít za půl roku, tak mu to v žádném případě nebrání ve výkonu prezidentských pravomocí.

Zpráva musí být objektivním seznám stavu. Jestliže tedy není schopen vykonávat své prezidentské pracovní činnosti, pak to znamená, že už teď není schopen vyjevit svou vůli, které je zaznamenána. Ale opak se ukázal pravdou. Podepsal listinu o svolání schůze poslanecké sněmovny. A podle přítomného předsedy poslanecké sněmovny Radka Vondráčka a kancléře Mynáře listinu podepsal a ještě žertoval. Proto oba musejí být odstraněni.


To, co píši je pro mě po budování tzv. demokracie na hranici dosud nepředstavitelného. Je to okamžité spojení policie, BIS, předsedy vlády současného i budoucího, předsedy Senátu na dojednaném puči s využitím lživého materiálu, a nebo trochu korektněji nepodstatného materiálu. Zkrátka cár papíru k roztrhání.

Bez řádného a kvalitního znaleckého posudku dvou znalců z oboru psychiatrie, kteří by se shodli na tom, že rozpoznávací a ovládací schopnosti prezidenta republiky ve vztahu k výkonu funkce prezidenta jsou vymizelé, není možné seznat jeho nezpůsobilost


Na 100% vám garantuji, že maximálně, možná i v důsledku opiátu, či co do pana prezidenta cpou, by byly nepatrně snížené.

V rámci svatého nadšení redaktor Mladé fronty Dnes Miroslav Korecký ve prospěch spojení Babiše s Fialou do dnešních dnů velmi normální a skvělý redaktor burcoval, že prezident bude muset vykonávat plno úkolů, které prostě vykonávat neumí, jako přijetí demise, či jmenování předsedy vlády… Jak to proboha ti urologové či gastrologové mohou vědět. Vždyť tomu přece vůbec nerozumí, tak jako já vůbec nerozumím známkovému právu. A opak už se prokázal při jednání s předsedou Poslanecké sněmovny


Naopak bude-li prezident uznán svéprávným, a řekne jmenuji Ferdinanda Opičku premiérem, bude Ferdinand Opička oprávněn sestavit vládu, i kdyby se Fiala s Vystrčilem stavěli na hlavu. Stejně tak dosavadní premiér, pokud najde odvahu podívat se mu do očí jej klidně může navštívit na lůžku a předat mu demisi. Tam jde jen o tu odvahu se mu do těch očí podívat. Ale to je problém schopnosti Babiše ne neschopnosti prezidenta. A mimochodem pověření sestavením vlády, což je mimoústavní úkon, podle kolegů ústavních právníků se může dít klidně písemně, ale rotéž platí tak i jmenování.

Asi tak

Ten puč zřejmě nebude zastaven a pan prezident nelegitimně bude zbaven svých pravomocí.

Ale bojujme to posledního okamžiku, aby to nastalo.


Jiří Vyvadil

Je řešením krize demise současné vlády?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
27%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
32%