Jiří Janeček: Nevolte politické žoldáky

KOMENTÁŘ

Až nedůstojné je chování Kalouskovy strany TOP 09, Babišova hnutí ANO 2011 a uskupení STAN pod vedením starosty Suché Lozi Petra Gazdíka.

10. února 2014 - 10:50

Ti všichni už v honbě za populárními tvářemi, za které se chtějí schovat v nadcházejících komunálních volbách, odhodili veškeré zábrany. Cíl je jasný – ovládnout Prahu a rozdělit si miliardy z jejího rozpočtu jako válečnou kořist.

Hnutí Ano 2011 si na to dokonce veřejně najalo politického žoldáka Jana Kasla. Ten už má za sebou kariéru v Občanském fóru, ODS, Evropských demokratech… Teď si ho tedy koupil Andrej Bureš-Babiš. Jako vždy dřív, šel Kasl tam, kde má šanci dostat nejvíc.

Finančně se dá Burešovi-Babišovi jen těžko konkurovat. Jsou to však právě jeho miliardy na straně jedné a různá účelová spojenectví na straně druhé, která totálně potlačují základní princip politického soupeření. Takovým principem by měl být program, nikoliv souboje popularity mezi najatými tvářemi z televizních obrazovek, divadel a politických žoldáků.

Lidé jako je Jan Kasl, kteří jsou ochotni kandidovat jednou za pravici, podruhé za levici a potřetí třeba za Kostelecké uzeniny, sledují jen své vlastní cíle a zisky. O nic lepší nejsou ani starostové, kteří se spojí na jednu kandidátku s jediným programem - získat více peněz pro malé městské části. Vůbec jim nejde o Prahu jako celek, ale o lokální zájmy. Je přitom jasné, že Praha jako hlavní město potřebuje silné vedení s celopražským rozvojovým programem a vizí.

Takový program má – a již v tomto týdnu v hlavních bodech představí - Občanské konzervativní strana!

Jiří Janeček


Anketa

Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano 40%
transparent.gif transparent.gif
Ne 60%
transparent.gif transparent.gif